Bohemia

NAŠE ÚSPĚCHY

2018/2019

3.5.2019

Dnes 3.5. jsme se zúčastnili Štafetového poháru, naše družstva skončila za stupni vítězů, ale zato Ráďa (5.A) a Davídek (3.A) získali zlatou medaili za individuální disciplínu - skok daleký z místa!

Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným!

30. 4. 2019 Pohár Rozhlasu s Českou spořitelnou  - atletika
Naši chlapci ze 2.stupně vybojovali 3. místo! Gratulujeme!

9. 4. 2019 Recitační soutěž - školní - Vítězi vydařené recitační soutěže se stali : první místo Josefínka Pecinová 4.třída, druhé místo Ashley Berto 1.třída, třetí místo Tobiáš Zdražil 3.třída.
Všem zúčastněným velice děkujeme za krásný přednes a budeme se těšit na příští setkání.

5.4.2019  2.místo - okresní kolo ve vybíjené pro 4. a 5.ročník

Esterka z 1.A si dojela pro zlato!

22.2.2019 se konal IX. ročník přeboru škol ve slalomu v Hlinsku, kterého se zúčastnila naše žákyně 1. třídy Ester Štulíková. Ve své kategorii se umístila na 1. místě, ale svým zajetým časem předjela i dívky z kategorie vyšší.
Gratulujeme k úspěchu!

14.2.2019 Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce (test, poslech, ústní projev). Účast: Dominik a Nikolas ze 7.A

V pondělí 21.1. se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro ll.stupeň.
Olympiády se zúčastnilo celkem 6 vybraných žáků z 6. a 7. třídy (psaný a mluvený projev).
Do okresního kola postupuje Dominik a Nikolas (7.A) z 1. a 2. místa.
Gratulujeme chlapcům k postupu a všem zúčastněným!

21.11.2018 Okresní kolo ve florbalu, Slatiňany, 1.stupeň, 2 místo.

19.11.2018 Okresní kolo ve florbalu, Slatiňany, 2.stupeň, 4.místo.

15.11.2018  ČEPS CUP okresní kolo ve florbalu 1.stupeň,  3.místo.

28.9.2018   Lidový běh Vaňka Vaňhy, v cíli od nás doběhli mezi prvními Tomáš Rezek jako druhý a Radek Burkoň jako čtvrtý, krásný výkon z mnoha účastníků běhu.

2017/2018

24.4.2018 Nakrmte Chliníkožrouta - umístili jsme se v Chrudimi na 3.místě!!!

19.4.2018 Ukliďme svět

21.5.2018 11.ročník Dní florbalu Česká Třebová

1.ročník pro 1.stupeň základní škol. 8 členný tým z chlapců se umístil na 12. místě.

kategorie 2 - Kovaříková, Kubant, Kubíčková

Laura Kropáčková z 1.A získala čestné uznání, ostatní se umístili v první desítce. Gratulujeme!

14. 2. 2018

Okresní kolo soutěže v Angličtině - 6.A Dominik a Nikolas

Chlapci si na své první soutěži vedli výborně, měli velkou konkurenci ze 7.ročníků. Umístili se na 15. a 16. místě.
Soutěž měla 3 části: poslechovou, písemnou a ústní. V poslechové části získali chlapci 100 %. Chlapci si odnesli zkušenosti a nadšení do dalších soutěží!

28. 9. 2017

LIDOVÝ BĚH VAŇKA VAŇHY 4.místo

Ve čtvrtek 28.9.2017 jsme se zúčastnili Lidového běhu Vaňka Vaňhy 2017 (Vinařská desítka). Náš školní tým se umístil na 4.místě v počtu účastníků škol.

Naši nejrychlejší tři běžci doběhli v první desítce.

Děkujeme našim běžcům a rodičům, věříme, že příští rok nás poběží ještě mnohem více.

Výhra: 5.000,- na sportovní vybavení, dron, víno, sportovní trička, nafukovací balóny, pexeso.

24. 9. 2017 - Cyklistické závody Hledá se vítěz - Vysoké Mýto

POSTUP 6 žáků Z 16.5.2017 Hledá se vítěz - cyklistické závody

Nikol, Tobiáš, David M., Jan Š., Tomáš R., Lukáš

21. 9. 2017 Nejrychlejší Chrudimák - 1.místo

Ve čtvrtek se za školu vydalo šest odvážlivců na soutěž Nejrychlejší Chrudimák - běh 60m na čas, na letní stadion Chrudim.

V kategorii 2006 se na 1.místě umístil Jan Švadlenka z 5.A s časem 9.17 hod.

Gratulujeme všem zúčastněným!

Co nás čeká?

- 24.9. - Finále cyklistické soutěže Hledá se vítěz
- 28.9. - Vinařská desítka - Lidový běh
- 4.10. - Plavecká štafeta měst
-  10/2017 - Soutěž Namaluj si svého tygra (Albatros)
- 2018 - Štafetový pohár
- 2018 - Recitační soutěž

2016/2017

24.5.2017
Mladý záchranář
- na dnešní soutěži byl náš tým nejmladší, ale velmi šikovný, škoda starších soupeřů (převážně 4. a 5.třída).
Náš tým složen z 3., 2. a 1.třídy vybojoval krásné 5.místo.

ZPRÁVA OD RYTÍŘE TOULOVCE Z LITOMYŠLE Litomyšl - výletní dny 5.A

Dnes jsem vedl městem Litomyšlí deset dítek ze základní školy Bohemia Chrudim. Přijela s nimi paní učitelka Šmatlánová. Tichý a klidný scholastik, který nemusel zasahovat, ba ani zvyšovat hlas. Děti jí braly a nemusela se ani připomínat. Viděl jsem u nich vztah plný důvěry a pochopení. Vzájemné důvěry. Děti, jímž bylo deset let, mě udivovaly vědomostmi a přirozeností. Už se vám stalo, že byste rozmlouvali s dětmi o Smetanovi, Jiráskovi, Němcové, Rettigové, Zoubkovi? Ba dokonce o Havlovi, Palachovi a Zajícovi? Jarobujná dítka věděla mnoho a mluvila se zapálením. Prošli jsme úzké uličky, nejmenší park na světě, Krvavou uličku, kostel, sklepení, zámek. Pohlédli jsme na město ze střechy kostela. K malým studentům jsem promluvil staroslověnsky, aby věděli, kterak svatý Metoděj mluvil. Také střílely z kuše.
Na závěr po pěti hodinách poznávání jsem dvěma hochům udělil řád rytíře Toulovce. Prokázali nevídané znalosti. Ctihodné paní Šmatlánové řád rytíře za dobrou práci. Ptal jsem se dětí a nadšeně s tím souhlasily. Dobrá práce kantora se pozná, když jsou děti šťastné, vztahy mají přátelské a baží po dalším vědění.
Jsem šťastný, že ještě jsou dobré školy, kde jsou děti rozvíjeny s citem a respektem. Oplácejí to láskou a znalostmi. Za léta, co vodím děti a scholastiky po našem městě jsem zažil tisíce dětí a stovky učitelek. Ale této ctihodné paní jsem se uklonil a políbil ruku. Při loučení jsem dal každému požehnání. Pak zazněl potlesk, vzájemná slova díků. Mám pocit silného zážitku a usebrání. Děkuji.
Rytíř Toulovec

16.5.2017 Hledá se vítěz - cyklistické závody

5 žáků postupuje do finále, které proběhne v září! Gratulujeme!!!

25.4.2017 Ukliďme svět - aktivní účast

20.4.2017 Výtvarná soutěž ,,Moje oblíbená hračka"

Josefína Pecinová 1.místo

Adam Koreček - Čestné uznání

19.4.2017 Okresní kolo Štafetového poháru 3.místo

Dva soutěžící týmy. Naši žáci vybojovali poprvé 3.místo, gratulujeme!

21.3.2017 ,,Botanik" 2.místo

Jakub Rejnyš 1.A se v botanické soutěži od divadla Andromeda Praha, umístil na krásném 2.místě v soutěžící kategorii 1.-4.třída. Krásný úspěch.

15.3.2017 Okresní kolo recitační soutěže

Ze školního kola, které proběhlo 28.2. postopilo od okresního kola 9 účastníků. Krásný úspěch získali naši dva prvňáčkové: Kryštof Šibal 1.místo a Tobiáš Zdražil 3.místo. Gratulujeme

28.2.2017 Školní kolo recitační soutěže

Leden 2017 - Tříkrálová sbírka

1.A pod vedením Mgr. Lederové, aktivní účast na Tříkrálové sbírce 2017. Návštěva pacientů v nemocnici.

24.6.2016 Matematický klokan

2.místo Vítězslav Burkoň - kategorie Klokánek

8.6.2016 Cyklistické závody - Plochá dráha Chrudim

1.místo: Tobias Gauglitz 3.A

2.místo: Samule Čejka  1.A

18.5.2016 Kde končí svět ,,Jak je to s králem"

Výroba královské koruny Karla IV., knihovna Chrudim  1.místo Adriana Měchurová a místo 2. v okrese!

Účast dvou žáků v soutěži: Adriana a Daniel.